Yra daugybė situacijų, kuomet reikia avarinio automobilių atrakinimo. Raktus galima pamesti, raktus gali pavogti, automobilio spyna užsitrenkia ir taip toliau. Nesvarbu, kokios priežastys buvo, kad raktų nebeturite, bet klausimas ką daryti, jei neberandate savo automobilio raktelių?
Yra nemažai įprastų ir netradicinių būdų, kaip atrakinti ir užvesti automobilį be raktelių. Automobilių raktelius žmonės pameta beveik kasdien, tačiau nėra linkę apsidrausti nuo tokių situacijų. Tokiais atvejais reikia naudotis paslauga – avarinis automobilių atrakinimas. Atsiranda „gudručių“, kurie skambina šios srities specialistams tam, kad gautų nemokamas konsultacijas ir patys atrakintų automobilių dureles. Tačiau tokie „gudručiai“ pridaro tik dar daugiau problemų. Norėdami viską sutvarkyti už mažesnę kainą, jie padaro dar didesnių nuostolių, pažeidžia ne tik automobilio spynelę, bet ir pačias automobilio dureles. Čia dar nėra didžiausia problema. Automobilių savininkai, kurie patys prikišo nagus prie automobilio atrakinimo niekad nepasako, kas buvo daryta su juo. Ne visi automobilių savininkai supranta, kad raktą galima pagaminti ir užprogramuoti tik kai visa automobilio elektronika tvarkingai veikia, nėra automobilio kompiuteryje klaidų.
Jeigu turėsite kelis automobilio raktus, galėsite apsidrausti nuo galimų nemalonumų. Tačiau dažniausiai vairuotojai naudoja vieną raktą ir mano, kad niekada jo nepraras ir raktas veiks be jokių sutrikimų. Bet praktika rodo ką kita. Kiekvieną dieną vairuotojams sugenda raktas ar jį tiesiog pameta ir nebeturi su kuo atrakinti automobilių durelių bei užvesti variklį. Tokiais atvejais reikia kviesti avarinio automobilio atidarymo specialistus.
Sąžiningi raktininkai, sulaukę pagalbos prašymo, pirma patikrina automobilio nuosavybės dokumentus. Tik vairuotojui pateikus automobilio dokumentus, raktininkas atrakina automobilį, nuima spyną, gamina mechaninį raktą pagal tą spyną ir jį programuoja.
Internete yra nurodyta būdų, kaip pačiam atrakinti automobilį. Senesnius automobilius gali atrakinti ir sulenktas atsuktuvas. Dažniausiai sutaupyti ant naujų raktų gamybos nori senesnių automobilių savininkai, kuriems durelių, spynų gadinimas nekelia rūpesčių.
Jau nėra paslaptis, kad išmanant senos gamybos automobilio durų sandarą ir netausojant durelių, jas galima atrakinti naudojant sulenktą plokščią atsuktuvą, iešmą ar storas geležines žirkles. Būna ir tokių situacijų, kad automobilį vairuotojas atrakindavo pro durų ar lango plyšį pravėrę langą. O užveda automobilį pasiskolinę kito automobilio raktus. Tačiau to nebeįmanoma padaryti su naujais automobiliais. Jeigu mėginsite patys tai daryti su naujesniu automobiliu, tai viskas baigsis tik dar didesnėmis išlaidomis, negu kainuotų profesionalaus raktininko paslaugos. Taigi, nesėkmingi savarankiški bandymai atrakinti ir užvesti automobilį naudos atneša ne automobilių vairuotojams, o tiems, kurie vėliau turi sutaisyti apgadintą automobilį. Jeigu kreiptumėtės iš karto į avarinių automobilių atrakinimo specialistus, tai išvengtumėte didesnių nemalonumų.